Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Pirmasis Erasmus+ projekto „Leading Future Minds” susitikimas Turkijoje.

2022 m. vasario 13-19 dienomis vyko tarptautinio Erasmus+ projekto „Leading Future Minds“ („Ateities lyderiai“) šalių partnerių pirmasis susitikimas Turkijoje, Ispartoje. Jame dalyvavo 5 mūsų gimnazijos mokiniai, etikos mokytoja Galina Šupė ir projekto vadovas Armen Barsamyan. Pirmąją projekto dieną prisistatė visos dalyvaujančios šalys: Turkija, Lietuva, Graikija ir Rumunija. Žaisdami smagius žaidimus dalyviai turėjo galimybę artimiau susipažinti vieni su kitais, klausydami nepakartojamos turkų liaudies muzikos susipažino su Turkijos kultūra, išbandė tradicinį dažų liejimo ant vandens meną „Ebru“, dalyvavo kitose veiklose. Antrąją dieną projekto dalyviai susipažino su „STEM“ koncepcija, šio mokymo stiliaus taikymu įprastose mokyklose, robotikos pagrindais. Kūrybinių dirbtuvių metu daugiau sužinojo apie įvairių rūšių robotus, jų veikimą, inžineriją, robotų sudėtines dalis, jų pavadinimus ir paskirtį. Po užsiėmimų mokiniai aplankė rožėmis ir levandomis garsėjantį Ispartos miestą, o vakare drąsiausieji išbandė save krepšinio varžybose sėdėdami neįgaliųjų vežimėliuose. Tai buvo neįkainojama patirtis, leidusi suprasti, su kokia sunkia kasdienybe susiduria neįgalieji, paskatinusi susimąstyti apie tai, kaip žmogus nevertina to, ką turi. Trečiąją dieną dalyvių laukė kelionė į Pamukalę. Tai viena iš labiausiai turistų lankomų vietų Turkijoje, žinoma dėl senovinių Hierapolio miesto griuvėsių ir savo mineralinių versmių. Pietų metu dalyviai galėjo paragauti įvairaus turkiško maisto: šaltų užkandžių, karštų patiekalų bei, žinoma, desertų. Grįždami iš kelionės po miestą mokiniai ir mokytojai užsuko prie nuostabaus kalnų ežero, užbūrusio ramybe ir grožiu. Ketvirtąją dieną projekto dalyvių laukė ekstremalios patirtys – pasivažinėjimas džipais kalnų serpantinais (off-road‘as). Iki tol nepatirti pojūčiai, įspūdingi kalnų vaizdai paliko neišdildomą įspūdį. Po pietų aplankė Ispartos universitetą, kur daugiau išgirdo apie Arduino Uno mikrovaldiklį ir jo naudojimą praktiniuose projektuose. Vakare dalyvių laukė atsisveikinimo vakarienė. Penktąją dieną aplankė užšalusį ežerą, visi kartu pusryčiavo mėgaudamiesi įspūdingais ežero ir kalnų vaizdais. Deja, tai buvo paskutinė veikla kartu, po kurios laukė liūdniausia projekto dalis – atsisveikinimas. Nebuvo žmogaus, kuris nebūtų verkęs ar bent vienos ašaros nubraukęs, kai reikėjo išsiskirti su projekto dalyviais ir miestu. Kelionė buvo tikrai puiki, kupina nuotykių, naujų pažinčių, nepamirštamų veiklų. Liko daug daug nepakartojamų prisiminimų, kurie tikrai niekada neišdils iš atminties.

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija