Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Tarptautinio Erasmus+ projekto „Tautinės mažumos – Europos turtas“ dalyvių susitikimas Punske (Lenkija)

Š.m. spalio 21-25 d. tarptautinio Erasmus+ projekto „Tautinės mažumos – Europos turtas“ partneriai, Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija, Punsko Kovo 11-osios licėjus ir Hainuvkos II-asis licėjus su papildomu baltarusių kalbos mokymu (Lenkija), susitiko Lenkijoje, Punske. Susitikimą, kurio tema „Prūsų-jotvingių takais“, organizavo Punsko Kovo 11-osios licėjus. Projekto dalyviai susipažino su vienintele Lenkijoje vidurine mokykla lietuvių mokomąja kalba, mokėsi lietuviškų dainų bei šokių, dirbdami grupėmis rinko lietuviškai, baltarusiškai, angliškai panašiai skambančius žodžius, mokėsi kurti filmus. Mokiniai ir mokytojai dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje po Punsko miestelį, lankėsi etnografinėje sodyboje, Punsko savivaldos centre, J.Vainos etnografijos muziejuje. Prūsų ir jotvingių gyvenvietėje jos įkūrėjas supažindino su prūsų ir jotvingių istorija, paaiškino, kaip tose žemėse kūrėsi šios dvi baltų gentys, kaip gyveno, kokius dievus garbino. Projekto dalyviai lankėsi Vygriuose, unikaliame barokiniame vienuolyno ansamblyje, kuriame kažkada gyvenę kamaldulių vienuoliai duodavo tylėjimo įžadus ir prabildavo tik ypatingais atvejais. Apžvalginėje ekskursijoje po Seinus grožėjosi Švenčiausiosios Mergelės Marijos bazilika, aplankė paminklą lietuvių poetui ir Seinų vyskupui Antanui Baranauskui. Paskutinę dieną mokiniai ir mokytojai lankėsi Krasnagrūdoje, Česlovo Milošo šeimos dvaro sodyboje, kurioje įsikūręs Tarptautinis dialogo centras.

Turiningos viešnagės metu bendra veikla dar labiau suartino projekto dalyvius, kurie nekantriai laukia kito susitikimo.

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija