Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių mokymai

Kovo 12-14 dienomis gimnazijoje vyko integruotos pilietiškumo ir gynybos įgūdžių formavimo veiklos I gimnazijos klasės mokiniams. Jas organizavo Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šauliai. Mokiniai mokėsi, kaip elgtis ir išvengti pavojaus gyvybei bei sveikatai ekstremalių situacijų atveju, išgyvenimo lauko sąlygomis pagrindų, kaip įkurti laužą, statyti palapines, rišti mazgus, orientuotis vietovėje, suteikti pirmąją pagalbą ištikus nelaimei ir kitų įgūdžių, kurie gali praversti ir kasdieniame gyvenime. Ypač daug įspūdžių paliko šaudymo iš pneumatinio ginklo užsiėmimai. Įgytas žinias mokiniai praktiškai pritaikė mokymų pabaigoje organizuotame 9 km žygyje. Žygis buvo tikras išbandymas ne tik mokinių žinioms, bet ir ištvermei, tačiau jie įrodė, kad gali efektyviai taikyti tai, ką išmoko. Visos trys mokymų dienos prabėgo labai greitai. Mokiniai dar ilgai prisimins pilietiškumo ir gynybos įgūdžių mokymų dienų akimirkas, o apie dalyvavimą mokymuose jiems primins įteikti Šaulių sąjungos pažymėjimai.

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija