Gražiausi žodžiai

Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Lietuvių kalbos draugija, Lietuvių kalbos institutas jau kurį laiką inicijuoja Metų žodžio ir Metų posakio rinkimus. Šiais metais buvo išrinkta: Radarom! (visuomenės iniciatyva remti Ukrainą), čekiukas (žurnalisto Andriaus Tapino iniciatyva „Skaidrinam“), čiūto tūto (dainininkės Monikos Linkytės atliktos dainos Eurovizijos dainų konkurse priedainis). Posakiai: „Kiekvienam savas Atlantas“ (kilęs irkluotojui Aurimui Valujevičiui perplaukus Atlantą), „Senus bebrus keičia jauni“ (žurnalisto Edmundo Jakilaičio posakis apie politikus), „karybos fotelistai“ (Povilo Girdenio posakis apie tuos, kurie neva viską išmano ir komentuoja). Posakiai ir žodžiai paskelbti vasario 21 dieną – Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

Mūsų gimnazijos 7 b klasės mokinės (pirmieji ar antrieji lietuvių kalbos mokymosi metai) nupiešė plakatą, kur surašė abėcėlės tvarka gražius, skambius, įsidėmėtinos rašybos, prasmingus žodžius. Mums gražiausi žodžiai: ačiū, Lietuva, Baltija, bičiulystė, liepa ir kiti.