Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

GIMNAZIJA – TAI MES

2024 m. vasario 3 dieną svetingai atvėrėme duris gimnazijos bendruomenei bei svečiams. Mums šiemet 30! O baltarusių gimnazijai, puoselėjančiai šios tautinės bendrijos vertybes Vilniuje, vasario 1 d. sukako 105 metai. Taigi progų apmąstyti nueitą kelią ir švęsti tikrai yra. Šeštadienio popietę susirinkome į šventinį renginį „Gimnazija – tai mes“. Kaip ir kiekvienais metais vyko susitikimas su buvusiais mokiniais „Džiaugiamės vėl su jumis susitikę“. Skambėjo gimnazijos himnas. Pakylėjantį žodį tarė gimnazijos direktorė. Ji teigė, kad tai yra visų Vilniuje gyvenančių ir su Lietuva besitapatinančių baltarusių šventė. Mus pasveikino bičiuliai – Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos dainininkai. Šventiniame koncerte pasirodė mūsų gimnazijos muzikantai, dainininkai, poezijos skaitovai ir šokėjai. Vilniaus baltarusių gimnazijos istoriją priminė I gimnazijos klasės mokinys Leonid K. Jis teigė, kad labai daug žmonių prisidėjo, jog Vilniuje atsirastų baltarusių tapatybę puoselėjanti bei diasporą vienijanti ugdymo įstaiga. Savo Alma mater (lot. motina maitintoja) pasveikino gimnazijos absolventai. Jie priminė, kad mokykla – tai vieta, kur įgyjame pamatinių vertybių bei susirandame draugų visam gyvenimui, sukaupiame žinių bagažą, kurio reikia, kad taptume stiprūs ir galėtume deramai sutikti gyvenimo iššūkius.

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijai 30. Tai daug ar mažai? Kiekvienas atsakytų savaip. Tik nereikia pamiršti, kad mokykla – ne tik sienos, tai visų pirma draugišką, tvarią, saugią atmosferą kurianti žmonių bendruomenė.

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija