Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Pasakykime šiltą žodį šalia esančiam

2023-iesiems besibaigiant ir Vilniui minint 700 metų sukaktį, mūsų gimnazijos 5-8 klasių mokiniai rašė kalėdinį sveikinimą Lietuvai ir jos žmonėms. Mokiniai rašė linkėjimus savo gamybos atvirutėse, kurios buvo sukabintos ant simbolinių klasių eglučių. Taip ugdomas bendruomeniškumas bei gebėjimas dirbti grupėje, rašyti dailiai, įskaitomai ir, svarbiausia, be klaidų. Be to, susitarta, kad pirmoji sveikinimo raidė bus inicialinė. Inicialais pradedami knygos skyriai, dalys, pastraipos, atskiri žodžiai. Inicialinės raidės rašymas – knygos puošybos elementas, kur gali atsiskleisti kūrybingumas. Čia gali susipinti senosios technologijos su moderniosiomis. Tikime, kad šis raidžių puošybos būdas skatino labiau domėtis lietuvių tautos simbolika, jos tradicijomis, lavino smulkiąją motoriką bei kūrybos įgūdžius, mokė kruopštumo. Mokinius veikla džiugino, nes rezultatas pasiekiamas greitai, o tikslas – nustebinti save ir kitą.

*Inicialas (lot. Initialis „esantis pradžioje”) – tai išdidinta pirmoji teksto raidė, užimanti kelias eilutes. Ši raidė dažniausiai būna parašyta kitokiu šriftu, kitokia spalva ar kitaip papuošta. Raidė neretai būna kvadratiniame rėmelyje, bet nebūtinai.

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija