Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Рirmojo baltarusių spaustuvininko atminimo dienos „Dvasia Skorinos čia gyva“

Mūsų gimnazijos mokiniai 2023 m. lapkričio 16-17 d. dalyvavo renginyje „Dvasia Skorinos čia gyva“, kuris buvo skirtas pirmajam baltarusių spaustuvininkui Pranciškui Skorinai atminti. Mokiniai padėjo gėlių prie Didžiojoje gatvėje esančios atminimo lentos Pranciškui Skorinai. Istorikai mano, kad šioje vietoje galimai buvo įsikūrusi pirmojo baltarusių spaustuvininko tipografija. Renginyje skambėjo baltarusių dainos ir melodijos, mokiniams buvo papasakota apie įvairiapusę P. Skorinos kūrybinę veiklą. Vilniaus universiteto bibliotekoje gimnazistai apsilankė parodoje „Liepsnojęs nuo Dievo ir Dievui – 400 metų Šv. Juozapato kankinystei “, skirtoje Juozapatui Kuncevičiui. Mokiniai taip pat turėjo progą pamatyti žymiąją Skorinos išleistą knygą „Apaštalas“. Lapkričio 17 d. Europos humanitariniame universitete mokiniai klausėsi profesoriaus Aleksandro Kalbaskos knygos „Pranciškaus Skorinos europietiški keliai“ pristatymo. Jie taip pat galėjo susipažinti su šio universiteto istorija, lankėsi universiteto bibliotekoje.

Esame nuoširdžiai dėkingi baltarusių klubui „Siabryna“ už suteiktą progą dalyvauti tokiame gražiame renginyje.

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija