Mokinių išvyka į muziejų po atviru dangumi

Spalio 19 dieną pradinio ugdymo mokiniai vyko prie Pilaitės malūno. Jie apžiūrėjo vieną seniausių, XVI a. pastatytą, daug kartų rekonstruotą dvaro sodybos pastatą – ant Sudervės upelio kranto stovintį vandens malūną. Dabar malūne veikia muziejus. Be vandens malūno prie dvaro stovi vėjo malūnas, 4 aukštų ir 16 metrų aukščio restauruotas kultūros paveldo objektas atkeliavo iš Suvalkijoje esančios Liepalotų gyvenvietės. Malūnų aplinkoje po atviru dangumi mokiniai apžiūrėjo „Duonos kelio“ ekspoziciją lauke, susipažino su senoviniais lauko darbų įrankiais. Ekskursijos vadovė papasakojo „Duonos kelio“, vandens ir vėjo malūnų istoriją, duonos kelionę nuo grūdo iki kepaliuko duonkepėje, ragavo naminės ruginės duonos.

Praėjo dar viena prasminga diena.