Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Vasario 21-oji – Tarptautinė gimtosios kalbos diena

Vasario 21-oji Jungtinių Tautų paskelbta Tarptautine gimtosios kalbos diena. Šiai dienai paminėti mūsų gimnazijoje vyko jau tradicija tapę renginiai – mokyklinė baltarusių kalbos olimpiada ir mokinių konferencija „Gerbkite gimtąjį žodį" („Шануйце роднае слова“ (Цётка)). Pamokų metu mokiniai kartu su savo mokytojais aptarė gimtosios kalbos svarbą ir reikšmę kiekvieno žmogaus gyvenime.

Šiemet Tarptautinė gimtosios kalbos diena sutapo su Užgavėnių švente, kurią gimnazijoje organizavo mūsų pradinukai. Po mokyklą sklido blynų kvapas, šurmuliavo persirengėliai, buvo prisiminti senoviniai baltarusių žiemos išlydėjimo šventės papročiai ir tradicijos. O kokios Užgavėnės be linksmybių! Mokiniai šoko ratelius aplink Morę – žiemos, tamsos ir blogio simbolį, dainavo, žaidė „Blynų mėtymo“, „Kas greičiausias ant šluotos?“ ir kitus tradicinius žaidimus.

Šventei artėjant prie pabaigos svečių laukė tikras skanėstas – gardžiausi blynai su skaniausiomis uogienėmis.

Ši diena buvo kupina teigiamų emocijų ir naujų įspūdžių, o mokiniai sėkmingai atvertė dar vieną baltarusių kalbos ir kultūros puslapį.

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija