Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Pradinio ugdymo mokinių išvyka į muziejų po atviru dangumi

Lapkričio 11 dieną mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniai nuvyko į Pilaitę, kur apžiūrėjo jaukioje dvaro sodyboje ant Sudervės upelio kranto įsikūrusį, vieną seniausių, dar XVI a. pastatytą ir daug kartų rekonstruotą vandens malūną. Dabar malūne veikia muziejus. Dvaro teritorijoje taip pat yra įspūdingas vėjo malūnas. Šis keturių aukštų ir 16 metrų aukščio restauruotas kultūros paveldo objektas atkeliavo iš Suvalkijoje esančios Liepalotų gyvenvietės. Mokiniai apžiūrėjo šalia malūnų po atviru dangumi esančią „Duonos kelio“ ekspoziciją, susipažino su senoviniais lauko darbų įrankiais – žemės įdirbimo padargais, javų kūlimo staklėmis, akmeninėmis girnomis ir kt. Ekskursijos vadovė papasakojo vaikams „Duonos kelio“, vandens ir vėjo malūnų istorijas. Mokiniai galėjo paskanauti naminės ruginės duonos. Visi išvykos dalyviai sugrįžo į mokyklą kupini prasmingų žinių ir naujų įspūdžių.

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija