Išvyka į literatūrinį A. Puškino muziejų

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos 4 A klasės mokiniai spalio mėnesį lankėsi literatūriniame A. Puškino muziejuje Markučiuose, kur dalyvavo edukacinėje pamokoje „Susipažinkime su A. Puškino pasaka“. Vaikai žino ir mėgsta A. Puškino pasakas, todėl netradicinė pamoka jiems tikrai neprailgo. Dirbdami dviejose grupėse mokiniai atkūrė įvairių pasakų tekstus, deklamavo eilėraščius ir inscenizavo kūrinių ištraukas. Po pamokos buvo organizuota ekskursija po muziejų. Markučių dvaras – unikalus medinės architektūros paminklas, skaičiuojantis 151 metus, per stebuklą nenukentėjęs per pasaulinius karus ir nė karto neperstatytas. Ekskursijos po dvarą metu mokiniams papasakojo apie A. Puškiną, jo kūrybą, apie poeto sūnaus Grigorijaus ir jo žmonos Varvaros gyvenimą Markučių dvare. Vaikai taip pat sužinojo įdomių faktų apie XIX a. dvarininkų buitį ir tradicijas, pamatė dvare įvairių senovinių daiktų bei klasikinius baldus, pagamintus Vilniaus ir Italijos meistrų. Ekskursija ir edukacinė pamoka tikrai pavyko!