Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

„Kokiu rašalu rašė Pranciškus Skorina?“

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos mokiniai š.m. rugsėjo 9 d. dalyvavo mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2022“ edukacinėje programoje „Kokiu rašalu rašė Pranciškus Skorina?“ Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje. Renginio dalyviams restauratorės pademonstravo, kaip patiems pasigaminti istorinio rašalo, vadinamo geležies-galo rašalu, pagaminto iš galų (lot. Galla – rašalinis riešutėlis) ir geležies sulfato. Bibliotekos darbuotojos supažindino su rašalo naudojimu istoriniuose dokumentuose ir dailės kūriniuose, parodė bibliotekos fonduose saugomų geležies-galo rašalu rašytų ir pieštų dokumentų pavyzdžių. Mokiniai turėjo galimybę Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriuje pagamintu geležies-galo rašalu parašyti atvirlaiškį.

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija