Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

„Kokiu rašalu rašė Pranciškus Skorina?“

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos mokiniai š.m. rugsėjo 9 d. dalyvavo mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2022“ edukacinėje programoje „Kokiu rašalu rašė Pranciškus Skorina?“ Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje. Renginio dalyviams restauratorės pademonstravo, kaip patiems pasigaminti istorinio rašalo, vadinamo geležies-galo rašalu, pagaminto iš galų (lot. Galla – rašalinis riešutėlis) ir geležies sulfato. Bibliotekos darbuotojos supažindino su rašalo naudojimu istoriniuose dokumentuose ir dailės kūriniuose, parodė bibliotekos fonduose saugomų geležies-galo rašalu rašytų ir pieštų dokumentų pavyzdžių. Mokiniai turėjo galimybę Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriuje pagamintu geležies-galo rašalu parašyti atvirlaiškį.