Tarptautinė mokinių konferencija „Iš XVI amžiaus į XXI“

2022 m. birželio 16 d. Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijoje vyko tarptautinė mokinių konferencija „Iš XVI amžiaus į XXI“, skirta pirmosios spausdintos knygos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje 500-mečiui paminėti. Konferencija vyko hibridiniu būdu – Lenkijos Respublikos Punsko Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjaus mokinys ir mokytoja jungėsi per nuotolį, pasitelkę ZOOM platformą. Licėjininkas Rolandas J. perskaitė pranešimą „Kelionė Pranciškaus Skorinos pėdsakais“. Mūsų gimnazijos mokinys Nikita N. (8 kl.) supažindino su Martyno Mažvydo „Katekizmo“ reikšme lietuvių kultūrai. Arturas S. (8 kl.) ir Diana V. (I g kl.) kalbėjo apie Pranciškų Skoriną – karaliaus sodininką. Marieta I. ir Ana T. (8 kl.) pasidalijo įžvalgomis apie P. Skorinos kilmę. Valerija B. (III g kl.) gilinosi į P. Skorinos portreto paslaptis. P. Skorina – pirmųjų spausdintų knygų leidėjas LDK, todėl Anastasija P. ir Olivija V. (III g kl.) apžvelgė knygų iliustravimo istoriją bei pasidalijo interviu su garsia knygų iliustratore Aušra Kiudulaite. Marija Zh. (II g kl.) supažindino su P. Skorinos graviūromis. I g klasės mokinės Marta K. ir Anastasija S. pristatė tiriamąjį darbą „Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos I-IV klasių mokinių vardų kilmė“. Konferencija paskatino mokinių domėjimąsi spausdintos knygos LDK atsiradimo istorija, mokslu, atskleidė jų kūrybinius gebėjimus.