Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Renginys, skirtas Pranciškaus Skorinos metams paminėti

2022 m. gegužės 10 d. Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijoje vyresniųjų klasių mokiniai susitiko su Prahos (Čekija) Karolio universiteto Filosofijos fakulteto docentu, habilituotu daktaru Ilja Lemeškinu. Mokslininkas papasakojo apie seniausią baltišką raštiją, pirmąsias spausdintas knygas, Pranciškaus Skorinos gyvenimą ir veiklą Prahoje bei Vilniuje. Jis pakvietė mūsų gimnazijos mokinius dalyvauti rugsėjo 12-19 dienomis Prahoje organizuojamoje tarptautinėje mokykloje „Gydytojas, leidėjas ir sodininkas. 500 metų nuo P. Skorinos veiklos perkėlimo iš Prahos į Vilnių“.

Po susitikimo su mokslininku gimnazijos bendruomenė dalyvavo Vilniaus rotušėje vykusiose iškilmėse, skirtose Pranciškaus Skorinos metams ir pirmajai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje spausdintai knygai. Renginį organizavo Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vilniaus m. baltarusių klubas „Siabryna“.