Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Vasario 1-oji – Gimnazijos diena

Vasario 1 diena yra labai svarbi visai Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos bendruomenei, nes yra švenčiama Gimnazijos diena. Ši tradicinė šventė vyksta kasmet vasario 1 d., nes būtent šią dieną 1919 m. prasidėjo pamokos Vilniaus baltarusių gimnazijoje, įsikūrusioje Bazilijonų vienuolyne (dabar Aušros Vartų g. 9). Ši ugdymo įstaiga dar buvo vadinama "baltarusių talentų kalve", nes joje mokėsi ir dirbo žymūs baltarusiai.

Šiais metais Gimnazijos diena sutapo su Atvirų durų diena, todėl visi norintys susipažinti su gimnazija galėjo dalyvauti daugybėje renginių: buvo organizuojamos atviros pamokos, neformaliojo ugdymo užsiėmimų pristatymas, gimnazijos administracija atsakė į rūpimus klausimus, I gimn. klasės mokiniai supažindino svečius su gimnazijos istorija ekskursijos po muziejų metu. Šventinį koncertą, skirtą Gimnazijos dienai, padovanojo svečiai iš Minsko vaikų ir jaunimo nacionalinio kūrybos centro.

Visą savaitę vyko įvairūs renginiai, skirti Gimnazijos dienai: klasių valandėlės "Vilniaus baltarusių gimnazijos istorija", nuotraukų konkursas "Mokyklos gyvenimo puslapiai", piešinių konkursas "Ateities mokykla", intelektinis žaidimas "Mes - gimnazistai".

Penktadienį, vasario 5 d. 18.00 val., mūsų gimnazija svetingai atvėrė duris buvusiems mokyklos mokiniams. Svečiai dalijosi prisiminimais, savo įspūdžiais bei išgyvenimais, kuriuos jie patyrė baigę mūsų mokyklą ir pasirinkę kitas ugdymo įstaigas. Džiaugiamės, kad atvyko daug gimnaziją baigusių mokinių, nes "mokykla tol gyva, kol į ją sugrįžta buvę mokiniai".