Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Vasario 1-oji – Gimnazijos diena

Vasario 1 diena yra labai svarbi visai Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos bendruomenei, nes yra švenčiama Gimnazijos diena. Ši tradicinė šventė vyksta kasmet vasario 1 d., nes būtent šią dieną 1919 m. prasidėjo pamokos Vilniaus baltarusių gimnazijoje, įsikūrusioje Bazilijonų vienuolyne (dabar Aušros Vartų g. 9). Ši ugdymo įstaiga dar buvo vadinama "baltarusių talentų kalve", nes joje mokėsi ir dirbo žymūs baltarusiai.

Šiais metais Gimnazijos diena sutapo su Atvirų durų diena, todėl visi norintys susipažinti su gimnazija galėjo dalyvauti daugybėje renginių: buvo organizuojamos atviros pamokos, neformaliojo ugdymo užsiėmimų pristatymas, gimnazijos administracija atsakė į rūpimus klausimus, I gimn. klasės mokiniai supažindino svečius su gimnazijos istorija ekskursijos po muziejų metu. Šventinį koncertą, skirtą Gimnazijos dienai, padovanojo svečiai iš Minsko vaikų ir jaunimo nacionalinio kūrybos centro.

Visą savaitę vyko įvairūs renginiai, skirti Gimnazijos dienai: klasių valandėlės "Vilniaus baltarusių gimnazijos istorija", nuotraukų konkursas "Mokyklos gyvenimo puslapiai", piešinių konkursas "Ateities mokykla", intelektinis žaidimas "Mes - gimnazistai".

Penktadienį, vasario 5 d. 18.00 val., mūsų gimnazija svetingai atvėrė duris buvusiems mokyklos mokiniams. Svečiai dalijosi prisiminimais, savo įspūdžiais bei išgyvenimais, kuriuos jie patyrė baigę mūsų mokyklą ir pasirinkę kitas ugdymo įstaigas. Džiaugiamės, kad atvyko daug gimnaziją baigusių mokinių, nes "mokykla tol gyva, kol į ją sugrįžta buvę mokiniai".

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija