Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Ekskursija į Varšuvą

Kelionės - puikus laisvalaikio leidimo būdas. Dar žiemą pradėjome planuoti kelionę į Varšuvą, nes kilo mintis aplankyti M. Koperniko mokslo pažinimo centrą. Balandžio 23-24 dienomis 46 mokinių ir 6 mokytojų grupė leidosi į nuotaikingą kelionę Varšuvos link. Pirmąją dieną aplankėme Varšuvos senamiestį, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą: Karalių pilį ir aikštę, Karaliaus Zigmanto III koloną, Šv. Jono katedrą, senamiesčio Turgaus aikštę ir paminklą Varšuvos simboliui – Undinei, Barbakano gynybinę sieną. Pakilome į Kultūros ir mokslo rūmų 34 aukštą, iš kur atsiveria viso miesto panorama, zoologijos sodą. Antrąją kelionės dieną aplankėme M. Koperniko mokslo centrą, kuriame turėjome galimybę kelias valandas savarankiškai domėtis dabartiniais įvairių mokslo sričių pasiekimais, kur eksponatai pristatomi trimatėje erdvėje, vaikšto kalbantys robotai, prietaisas nupiešia tavo portretą, muzikos instrumentai patys groja, vos juos palietus ir t.t.

Kelionės įspūdžiai ilgam liks mokinių ir mokytojų atmintyje, nes viskas buvo nauja, įdomu, svarbu, žavu.