Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Edukacinė išvyka į Druskininkus

Spalio 14 d., penktadienį, 5-7 klasių mokiniai, lydimi klasių vadovių, keliavo į Druskininkus – seniausią, didžiausią, populiariausią ir visus metus veikiantį Lietuvos kurortą. Kelias neprailgo. Pro autobuso langus keliautojai grožėjosi rudens spalvomis bei pirmuoju šerkšnu pasipuošusia gamta. Atvykę į kurortą, keliautojai pirmiausia aplankė Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejų – jame sužinojo apie 1944–1953 m. visos Lietuvos pasipriešinimo sąjūdį, Dainavos apygardos partizanų kovas, moterų dalyvavimą partizaniniame judėjime, trėmimus, apžiūrėjo ekspoziciją, kurioje gausu nuotraukų, daiktinių eksponatų, dokumentų, periodinės spaudos. Vėliau žymaus XX a. pr. lietuvių dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, įsikūrusiame Čiurlionių šeimos name, mokiniai iš arti susipažino su menininko šeimos gyvenimu, apžiūrėjo populiariausius M. K. Čiurlionio dailės darbus, klausė vieno iš žymiausių jo muzikinių darbų – simfoninės poemos „Miške“ ištraukos. Po to laukė ekskursija pėsčiomis po Druskininkus, kurios maršrutas driekėsi vaizdinga Nemuno pakrante – jos metu sužinojo, kur ir kodėl ištryško mineraliniai šaltiniai, kodėl jie taip garsina kurortą. O kaip smagu visiems buvo nusiprausti legendomis ir stebuklingais pagijimais apipinto giliausio ir sūriausio „Grožio“ šaltinio mineraliniu vandeniu! Senamiestyje mokiniai grožėjosi medine Džiaugsmo visiems liūdintiems stačiatikių cerkve, aplankė Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčią – vienintelę katalikišką šventyklą mieste. Ekskursijos metu keliautojai ne tik susipažino su žymiausiais miesto objektais, bet galėjo mėgautis kvapą gniaužiančiais gamtos vaizdais, pušynais, ramybe ir grynu oru. Išvyką vainikavo Grūto parkas – Grūto kaime netoli Druskininkų esantis parkas, kuriame įrengta unikali sovietmečio paminklų ekspozicija po atviru dangumi. Tai kelių dešimtmečių lietuviškosios monumentalistikos paveldas, kuris čia atkeliavo Lietuvai atgavus nepriklausomybę iš įvairių šalies miestų ir miestelių. Grūto parke mokiniai ne tik pamatė sovietinių laikų oficialųjį meną, bet ir susipažino su parko teritorijoje įkurdintais įvairiais laukiniais ir naminiais gyvūnais. Na, o ypač smagu buvo visiems pasisupti parke esančiose karuselėse ir pamėginti įsivaizduoti, kaip ir kokiuose atrakcionuose žaidė jų tėvai ir seneliai.

Laikas, praleistas šioje edukacinėje išvykoje, prabėgo labai greitai. Pilni dienos įspūdžių ir prisiminimų, keliautojai vėlai vakare grįžo į namus. Išvyka visi liko patenkinti. Šauni ir tikrai dar ne paskutinė kelionė po Lietuvą!

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija