Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Pasaulinė maisto diena

Pirmą kartą Pasaulinę maisto dieną švęsti pasiūlė Maisto produktų ir žemės ūkio organizacija (FAO Food and Agriculture Organisation). Šios organizacijos iniciatyvą palankiai priėmė ir patvirtino Jungtinių tautų organizacija. Šventę švenčiančios šalys užsibrėžė uždavinį kovoti su badu pasaulyje, plėsti žemės ūkį. Pasaulyje suskaičiuojama apie 800 mln. badaujančių žmonių. Pasaulinės maisto dienos metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir į sveiką mitybą, kurią lemia trys pagrindiniai principai – nuosaikumas, įvairovė ir subalansavimas.

Mūsų gimnazijoje Pasaulinė maisto diena minima jau daugelį metų. Šiemet buvo parengtas stendinis pranešimas ir piešinių paroda ,,Vitaminų pasaulis“, vyko akcija ,,Statome piramidę“. Renginys ,,Pyrago diena“, skirtas Pasaulinei maisto dienai paminėti, vyko spalio 17 dieną gimnazijos valgykloje. Jame dalyvavo 5-8, I g klasių mokiniai, mokytojai, tėveliai ir net seneliai, kurie pristatė sveikuoliškus pyragus su varške, medumi, mėlynėmis, kopūstais, morkomis, obuoliais ir cinamonu. Viskas buvo labai skanu. Kiekvienas galėjo paragauti ir pasidalinti savo receptu.