Tolerancijos diena

Lapkričio 16-ąją Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos bendruomenė paminėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių, sergančiųjų ir turinčių problemų žmonių toleranciją. Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau keturioliktus metus. Šios dienos minėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Pasirinktas simbolis tolerancijos temą skatina plėtoti pasitelkus pavyzdžius iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios, kiekvieną žmogų supančios aplinkos.

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos mokiniai labai aktyviai ir atsakingai ruošėsi renginiams: gamino baltus origami paukščius, iš kurių formavo gimnazijos TOLERANCIJOS PAUKŠTĮ, žiūrėjo dokumentinius filmus, diskutavo per istorijos, pilietiškumo, gimtosios, užsienio ir lietuvių kalbų pamokas. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo tarpmokykliniame projekte „Tautų draugystė“, kurio metu vyko mokinių mainai su Vilniaus Filaretų pradine mokykla. Dešimt 2-4 klasių mokinių svečiavosi Vilniaus Filaretų pradinėje mokykloje ir dešimt šios mokyklos mokinių atvyko į mūsų gimnaziją. Svečiuose pradinukai dalyvavo pamokose, žiūrėjo filmus lietuvių kalba, šoko, dainavo, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, vaišinosi šakočiu. Mūsų gimnazijoje Vilniaus Filaretų pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo baltarusių kalbos pamokose, vaidino, dainavo, žaidė baltarusių liaudies žaidimus, vaišinosi žolelių arbata ir saldainiais.

Tolerancijos dienos renginiai padovanojo daug gražių akimirkų, o TOLERANCIJOS PAUKŠTIS dar ilgai puoš gimnaziją, kad kuo daugiau bendruomenės narių sužinotų apie šios dienos prasmę.