Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Maksimo Bagdanovičiaus 125-osios gimimo metinės

2016 m. gruodžio 9 d. gimnazijos bendruomenė minėjo Maksimo Bagdanovičiaus, žymaus baltarusių poeto, literatūros kritiko, vertėjo, 125-ąsias gimimo metines. Didžiąją gyvenimo dalį praleidęs ne gimtojoje šalyje šis talentingas, sudėtingo likimo žmogus tapo ryškiausia baltarusių nacionalinės kultūros žvaigžde.

Minint 125-ąsias poeto gimimo metines, Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijoje vyko literatūrinė popietė. Renginio metu buvo rodomi filmo apie Maksimą Bogdanovičių fragmentai, deklamuojami poeto eilėraščiai, atliekamos dainos (Maksimo Bogdanovičiaus žodžiai). Įspūdingai renginio dalyviai padainavo dainą „Vytis (Пагоня)“. Maksimo Bogdanovičiaus eilėraštį „Slucko audėjos (Слуцкія ткачыхі)“ padeklamavo Olga Dašinevič, Baltarusijos Respublikos ambasados Lietuvos Respublikoje patarėja kultūros klausimais.