Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Maksimo Bagdanovičiaus 125-osios gimimo metinės

2016 m. gruodžio 9 d. gimnazijos bendruomenė minėjo Maksimo Bagdanovičiaus, žymaus baltarusių poeto, literatūros kritiko, vertėjo, 125-ąsias gimimo metines. Didžiąją gyvenimo dalį praleidęs ne gimtojoje šalyje šis talentingas, sudėtingo likimo žmogus tapo ryškiausia baltarusių nacionalinės kultūros žvaigžde.

Minint 125-ąsias poeto gimimo metines, Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijoje vyko literatūrinė popietė. Renginio metu buvo rodomi filmo apie Maksimą Bogdanovičių fragmentai, deklamuojami poeto eilėraščiai, atliekamos dainos (Maksimo Bogdanovičiaus žodžiai). Įspūdingai renginio dalyviai padainavo dainą „Vytis (Пагоня)“. Maksimo Bogdanovičiaus eilėraštį „Slucko audėjos (Слуцкія ткачыхі)“ padeklamavo Olga Dašinevič, Baltarusijos Respublikos ambasados Lietuvos Respublikoje patarėja kultūros klausimais.

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija