Laisvės kaina

Gimnazijos bendruomenė kartu su visa Lietuva 26-ąjį kartą minėjo tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Visą savaitę gimnazijoje vyko renginiai, akcijos. Mokiniams neišdildomą įspūdį paliko susitikimas su Sausio 13-osios įvykių liudininke Galina Sivolova. Susitikimo metu ji pasidalino gyvais, jaudinančiais prisiminimais apie lemtingą 1991 m. sausio 13-ąją Vilniuje, prisiminė skaudžius mūsų šalies istorijos momentus. Mokyklos bibliotekoje vyko skaitymo valanda, kurios metu vaikai skaitė Miglės Nargėlaitės kūrinį „Pasaka vaikams apie Sausio 13 dienos įvykius“, vėliau ją patys iliustravo. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kūrybos valandėlės „Mano neužmirštuolė“ metu gamino atminimo gėles. Gimnazijos erdves papuošė mokinių piešinių paroda „Išsaugoję Laisvę“. Mokiniai kartu su mokytojais dalyvavo ir Vilniaus miesto renginiuose: Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje, atvirų durų valandose Lietuvos Respublikos Seimo Lietuvos laisvės gynėjų ir Vitražo galerijose, Genocido aukų muziejaus edukacinėse ekskursijose, aplankė Sausio 13-osios memorialą prie Lietuvos Respublikos Seimo, pagerbė už šalies laisvę žuvusiųjų atminimą prie Televizijos bokšto.

Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną, 8 valandą, gimnazijoje vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokiniai kartu su mokytojais kiekviename lange įžiebė žvakutes. 10 minučių gimnazijos pastatas paskendo tamsoje – tyla, rimtimi ir susikaupimu pagerbėme Laisvės gynėjų atminimą. Šią akciją pratęsė klasių valandėlės „Atminimo pamoka“, skirtos Sausio 13-osios įvykiams atminti. Kiekvienas gimnazijos bendruomenės narys tądien dalyvavo akcijoje „Neužmirštuolė“ ir segėjo neužmirštuolės žiedą – pagarbos ir atminimo simbolį tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę. Gimnazijos fojė pražydo neužmirštuolių pieva Lietuvos laisvės gynėjams pagerbti.

Džiaugiamės ir didžiuojamės aktyvia gimnazijos bendruomene, jos indėliu formuojant tvirtas mokinių pilietines nuostatas. Prisimename, kodėl esame laisvi – Laisvės gynėjai gyvi visų mūsų širdyse.