Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Tyrėjų naktis 2017

Rugsėjo 26 d. nuo pat ryto gimnazijoje tvyrojo pakili laukimo nuotaika. Visi laukė renginio „Tyrėjų naktis”, kuris Europos Komisijos iniciatyva kasmet paskutinį rugsėjo penktadienį vyksta daugiau nei 30 Europos šalių. Mokslo gerbėjai galėjo susipažinti su novatoriškiausiomis Lietuvos bei pasaulio futurologų idėjomis, pamatyti mokslininkų bendradarbiavimo rezultatus. „Tyrėjų naktis“ ypač traukė pačius jauniausius gimnazijos mokslo entuziastus – priešmokyklinės ugdymo grupės vaikus ir pradinių klasių mokinius. Vaikai gyvai galėjo susipažinti su mokslininkų pasiekimais, stebėti atliekamus eksperimentus bei patys juos atlikti. Itin didelio mokinių susidomėjimo sulaukė mokslinis protmūšis ir ekologiniai tyrimai. „Tyrėjų naktyje” įdomių veiklų rado kiekvienas, nepaisant amžiaus ar pomėgių. Organizatoriai džiaugėsi, kad turėjo unikalią galimybę pristatyti mokslą, kiekvienam norinčiam jį pažinti.