Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimas Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijoje

Mūsų gimnazija aktyviai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Vasario-kovo mėnesiais vyko daug renginių, projektų, parodų, pamokų, skirtų atkurtos Lietuvos 100-mečiui.

Gimnazijoje vyko tarptautinis mokinių piešinių konkursas-paroda „Gražiausių kūrinių apie Lietuvą iliustracijos“, projektai „Vasario 16-oji – istorinės lemties ženklas“, „Pažink Lietuvą“, „Nesustojančių atradimų šimtmetis Lietuvoje“, pilietinės akcijos „Trispalvė languose pražydo“ ir „Gyvasis tautos žiedas“. Vasario 15 d. gimnazijos vokalinis ansamblis „Lenok“ koncertavo Tautinių mažumų departamente, kilnojamosios parodos „Lietuvą kūrėme kartu“, skirtos Lietuvos tautinėms bendruomenėms ir jų indėliui kuriant Lietuvos valstybę, ginant jos laisvę ir nepriklausomybę, atidaryme.

Jau trečią kartą mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtoje šventinėje jaunimo eisenoje „Lietuvos valstybės keliu“. Šventiškai nusiteikusius dalyvius Katedros aikštėje pasveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius, prie Signatarų namų – Lietuvos Respublikos prezidentas Vladas Adamkus. Rasų kapinėse pagerbėme daktaro Jono Basanavičiaus, baltarusių tautinio atgimimo idėjinio vadovo Ivano Luckevičiaus atminimą.

Vasario 27-28 d., kovo 1, 6 d. 8, I-IV g klasių mokiniai dalyvavo integruotose lietuvių kalbos ir istorijos pamokose „Kelias valstybingumo link“ Signatarų namuose, kuriuose klasikinėmis ir naujomis technologinėmis priemonėmis pristatomas Lietuvos kelias į valstybingumą nuo XIX a. antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo. Mokiniai susipažino su istorijos profesoriaus Liudo Mažylio į Lietuvą iš Vokietijos atvežtu Vasario 16-osios aktu.

Kovo 9 d. gimnazijoje surengta literatūrinė muzikinė kompozicija vyresniųjų klasių mokiniams „Lietuva – šalis gimtoji“. Mokiniai sugiedojo Lietuvos Respublikos himną, pagerbė pirmuosius signatarus, išsakė gražiausius žodžius savo Tėvynei, dar kartą prisiminė Lietuvos nepriklausomybės kelią: nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios. 1-4 klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Skambiausi žodeliai ir gražiausi darbeliai Lietuvai“. Pradinukai ne tik deklamavo eilėraščius, dainavo, šoko tautinius šokius, bet ir dėliojo gražiausius žodžius apie Lietuvą, juos iliustravo.

Kovo 12 d. gimnazijoje vyko protų mūšis „100 klausimų apie Lietuvos valstybę“, kuriame dalyvavo 8, I-II g kl. mokiniai. Komandos demonstravo Lietuvos literatūros, istorijos, geografijos žinias. Nugalėtojais tapo „Šimtamylių“ komanda. Kovo 16 d. gimnazijos 5-6 klasių mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos viktorinoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, kuri vyko Trakuose.

Dėkojame visiems už dalyvavimą šventiniuose renginiuose!

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija