Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Baltarusių kalbos ir literatūros olimpiada Mozyriuje

2018 m. kovo 26-30 d. Baltarusijos Respublikoje Mozyriaus mieste vyko baltarusių kalbos ir literatūros olimpiados baigiamasis etapas, kuriame dalyvavo bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai iš įvairių Baltarusijos Respublikos regionų. Į šį renginį buvo pakviesti ir 3 mūsų gimnazijos bei Lenkijos Hainuvkos baltarusių licėjaus mokiniai. Olimpiados atidarymo ceremonijoje skambėjo baltarusių dainos, energingi Mozyrio šokių klubo studentų šokiai.

Olimpiados užduotis mokiniai atlikdavo ryte, o po pietų vyko kultūrinė programa: dalyviai žiūrėjo K. Krapivos spektaklį „Kas juokiasi paskutinis“ I. Meležo dramos teatre, susipažino su senojo Mozyriaus istorija: aplankė Šv. Mykolo katedrą, Šv. Mikalojaus bažnyčią, centrinės aikštės architektūrinį ansamblį. Mokiniams gilų įspūdį paliko apsilankymas valstybiniame Mozyriaus Ivano Šamiakino pedagoginiame universitete.