Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Susitikimas su Vladimiru Orlovu (Uladzimir Arlou)

2018 m. kovo 23 dieną mūsų gimnazijoje svečiavosi Vladimiras Orlovas (Uladzimir Arlou) – žymus baltarusių prozininkas, poetas, istorikas, mokslinių-dokumentinių filmų scenarijų autorius. V.Orlovas (U. Arlou) – daugelio literatūrinių premijų laureatas, už Baltarusijos istorinės praeities vaizdavimą literatūroje apdovanotas Pranciškaus Skorinos medaliu. Jo kūriniai išversti į 25 pasaulio kalbas.

Susitikimo metu V. Orlovas (U. Arlou) papasakojo apie save, kaip gimsta jo kūriniai, pristatė savo naujas knygas: „Tėvynė: nupiešta istorija. Nuo Ragnedos iki Kosciuškos“ („Айчына: маляўнічая гісторыя. Ад Рагнеды да Касцюшкі“), istorinės prozos rinkinį „Archyvaras Voina“ („Архіварыус Война“), apysaką „Šokiai virš miesto“ („Танцы над горадам“). Susitikimo metu buvo kalbama ir apie du Baltarusijai svarbius jubiliejus – knygų spausdinimo 500-ąsias metines ir Baltarusijos Liaudies Respublikos įkūrimo 100-metį. Mokiniai aktyviai dalyvavo viktorinoje, skirtoje šioms datoms paminėti. Susitikimo pabaigoje rašytojas V. Orlovas (U. Arlou) padovanojo gimnazijai keletą savo naujų knygų.