Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Susitikimas su Vladimiru Orlovu (Uladzimir Arlou)

2018 m. kovo 23 dieną mūsų gimnazijoje svečiavosi Vladimiras Orlovas (Uladzimir Arlou) – žymus baltarusių prozininkas, poetas, istorikas, mokslinių-dokumentinių filmų scenarijų autorius. V.Orlovas (U. Arlou) – daugelio literatūrinių premijų laureatas, už Baltarusijos istorinės praeities vaizdavimą literatūroje apdovanotas Pranciškaus Skorinos medaliu. Jo kūriniai išversti į 25 pasaulio kalbas.

Susitikimo metu V. Orlovas (U. Arlou) papasakojo apie save, kaip gimsta jo kūriniai, pristatė savo naujas knygas: „Tėvynė: nupiešta istorija. Nuo Ragnedos iki Kosciuškos“ („Айчына: маляўнічая гісторыя. Ад Рагнеды да Касцюшкі“), istorinės prozos rinkinį „Archyvaras Voina“ („Архіварыус Война“), apysaką „Šokiai virš miesto“ („Танцы над горадам“). Susitikimo metu buvo kalbama ir apie du Baltarusijai svarbius jubiliejus – knygų spausdinimo 500-ąsias metines ir Baltarusijos Liaudies Respublikos įkūrimo 100-metį. Mokiniai aktyviai dalyvavo viktorinoje, skirtoje šioms datoms paminėti. Susitikimo pabaigoje rašytojas V. Orlovas (U. Arlou) padovanojo gimnazijai keletą savo naujų knygų.

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija