Kūrybiniai skaitymai „Ką tau reiškia žodis LAISVĖ?“

Vieną saulėtą pavasario rytą mūsų gimnazijos 8 klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Jūrate Norvaišiene keliavo į Vilniaus mokytojų namus, kur dalyvavo kūrybinių skaitymų „Ką tau reiškia žodis LAISVĖ?“ užsiėmime. Skaitymai vyko erdvioje, modernioje Mokyklų tobulinimo centro salėje. Mokiniai klausėsi aktoriaus skaitomos Mykolo Pranciškaus Karpavičiaus „Piliečio pamokslinė kalba...“, piešė plakatus, galvojo šūkius, dalyvavo imituotame mitinge. Visi aktyviai diskutavo, ką ir kaip užrašyti, kokią žinutę perteikti. Dalyvavimą imituotame mitinge ir išgirsto teksto žinutes mokiniai aptarė su užsiėmimo vadovais: „Ką jums reiškia žodis „laisvė“? Už ką jūs kviestumėte kovoti? Kokie yra galimi kovos būdai?“

Mokinių mintys apie kūrybinių skaitymų užsiėmimą:

„Man labai patiko ši netradicinė pamoka, nes buvo labai įdomu“ (Aleksandra Pojarkova, Evgenij Jakubovič)

„Man patiko netradicinė pamoka, nes kiekvienas mokinys dirbo, buvo linksma ir įdomiau nei muziejuje ar klasėje“ (Anželika Stepanovaitė)

„Man labai patiko kūrybiniai skaitymai. Nustebau, kad teksto skaitymas gali būti toks įdomus. Man patiko veiklos, kuriose mes dalyvavome“ (Anastasija Jasinskaja)

„Man labai patiko mūsų išvyka. Buvo linksma ir įdomu kurti plakatus, žaisti“ (Marija Riabuchinaitė)