Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Popietė-susitikimas „Atminties kelias“

Spalio 2 d. gimnazijoje vyko popietė-susitikimas „Atminties kelias“ minint Minsko geto sunaikinimo 75-ąsias metines. Į svečius atvyko istorinių filmų studijos „Vladimiro Bokuno dirbtuvės“ direktorius, režisierius ir prodiuseris Vladimir Bokun. Jis papasakojo I, III g klasių mokiniams apie studijos veiklą, pristatė filmų trilogijos apie Baltarusijos žydų geto aukas pirmąjį filmą „Minsko geto kronika“. Kūrybinei grupei pavyko surinkti unikalių dokumentų ir liudininkų prisiminimų. Filmavimai vyko Baltarusijoje, JAV, Izraelyje, Lenkijoje. Tarptautiniame istorinių ir karo filmų festivalyje Varšuvoje „Dokumentinių filmų“ kategorijoje filmas buvo apdovanotas „Auksinio kardo“ prizu.

Susitikimo pabaigoje svečias atsakė į gausius mokinių klausimus.