Rytmečio skaitymai

Saulėtą spalio 19 dienos rytą 2 klasės mokiniai pasitiko Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Lietuvių kalbos mokytojos Jūratės Norvaišienės iniciatyva Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse jie dalyvavo garsiniuose literatūros skaitymuose vaikams. Edukacinė pamokėlė prasidėjo Ievos Babilaitės ir Jurgos Čekatauskaitės knygelės „Ulė ir peliukas“ pristatymu. Tai žaismingas pasakojimas apie mergaitę Ulę, kuri susidraugauja su peliuku. Kurgi matyta žmogaus draugystė su pele? Pasakose! Peliukui iškrito dantukas, o Ulė buvo gera ir supratinga, tad paguodė peliuką. Tuomet jie tapo draugais ir visą vasarą gražiai draugavo.

Bibliotekoje mokiniai ne tik klausėsi pasakojimo, bet ir atsakinėjo į klausimus, iš popieriaus gamino peliukus-knygų skirtukus, vartė knygeles. Rytą pradėję pasaka vaikai grįžo į mokyklą puikiai nusiteikę kitiems dienos žygiams.