Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Įspūdingas gimnazijos jubiliejus

Kasmet vasario 1 dieną Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos bendruomenė švenčia Gimnazijos dieną. Būtent šią dieną 1919 m. prasidėjo pamokos Vilniaus baltarusių gimnazijoje, įsikūrusioje Bazilijonų vienuolyne (dabar Aušros Vartų g. 9). 2019 metų vasario 1 dieną Vilniaus baltarusių gimnazijai sukako 100 metų, o Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijai – 25-eri! Iškilmingas gimnazijos jubiliejaus minėjimas vyko vasario 8 dieną Vilniaus rotušėje. Šventėje dalyvavo garbingi svečiai: Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Baltarusijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandr Korol, Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės atastovai, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Alina Kovalevskaja ir Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Diana Petkūnienė, Lietuvos gudų visuomeninių organizacijų nariai, socialiniai partneriai iš Lietuvos ir Baltarusijos, Vilniaus miesto ugdymo įstaigų vadovai, mokiniai, darbuotojai, mokinių tėvai ir kt. Šventės metu išgirdome daug gražių sveikinimų, nuoširdžių linkėjimų, gavome puikių dovanų.

„Po keleto metų Vilnius švęs savo 700 metų jubiliejų – prisiminsime didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškus, kuriuos jis pasirašė kaip lietuvių ir rusėnų kunigaikštis. Kitąmet gegužę švęsim 500 metų jubiliejų – minėsim Pranciškaus Skorinos spaustuvės įsteigimo sukaktį. Lietuvius su baltarusiais sieja ilga graži istorija, draugystė, bendros kovos, siekis kartu atkurti Nepriklausomybę. Vilnius yra vienintelis miestas pasaulyje, kuriame baltarusiai gali mokytis savo gimtąja kalba už Baltarusijos sienų, todėl mums didelė garbė būti rūpestingu, svetingu miestu. Tikiu, kad gimnazija ir toliau klestės ir augs“, – sveikino sostinės meras Remigijus Šimašius.

Baltarusijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandr Korol padovanojo gimnazijos muziejui labai vertingą eksponatą – istorinę knygą „Baltarusija ir Lietuva. Šiaurės vakarų krašto istoriniai likimai“ (autorius I.N.Batiuškov). Knyga išleista 1890 m. Sankt Peterburge. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Alina Kovalevskaja gimnazijos direktorei Dianai Stachnovič perdavė 1 tūkst. eurų vertės dovanų čekį nuo savivaldybės, skirtą gimnazistų edukacinei veiklai. Įteikti padėkos raštai už ilgametį, nuoširdų darbą gausiam būriui gimnazijos darbuotojų ir pedagogų.

Šventinę nuotaiką kūrė Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos meno kolektyvas „Lianok“, Vilniaus šokių klubo „Šokių sostinė“ auklėtiniai (vadovai Arturas Bajoras, buvęs mūsų gimnazijos mokinys, ir Viktorija Engelgardt Bajor), Gardino miesto gimnazijos meno kolektyvai.

Renginys subūrė buvusius ir esamus gimnazijos mokytojus, mokinius, darbuotojus prasmingam buvimui drauge. Dėkojame už gerą energiją, dovanas, šypsenas, apsikabinimus, prisiminimus, nuoširdumą ir prasmingą laiką! Belieka tikėtis, kad visi vėl susitiksime panašiu laiku po dar vieno dešimtmečio!

Gimnazija vykdo priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga

Mokomoji kalba - baltarusių

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191722390

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Sietyno g. 21, Vilnius LT-04316

Tel. / faksas +370 5 245 9127

rastine@skorinos.vilnius.lm.lt

© 2024 Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija