Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija

Edukacinė pažintinė kelionė į Gardiną

Mūsų gimnazijos bendruomenė labai mėgsta keliauti. Kiekvienais metais tėvelių, mokinių ir mokytojų iniciatyva organizuojamos edukacinės-pažintinės kelionės po Lietuvą ir Europą.

Šių metų spalio 5 dieną gimnazijos bendruomenei organizuota išvyka į Gardiną, kurios metu aplankė svečią šalį ir susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija. Išvykos dalyviai grožėjosi Senąja pilimi, pastatyta dar Vytauto Didžiojo laikais, Karališkąja rezidencija, kurioje posėdžiaudavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Ponų Taryba, LDK didiko Antano Tyzenhauzo aikšte bei rūmais, Žilibero parku. Gardine labai daug bažnyčių, todėl pabuvojo didžiausioje Šv. Pranciškaus Ksavero katedroje, kurioje yra seniausias Rytų Europoje laikrodis, įspūdingai dekoruotoje Koložos cerkvėje, Šv. Pakrovskio katedroje-sobore. Vėliau keliautojai vyko prie Augustavo kanalo – unikalaus XIX a. istorinio-kultūrinio objekto, kur nepamirštamus įspūdžius paliko plaukimas garlaiviu.

Kelionė – galimybė puikiai praleisti laiką bei patirti nuotykių, todėl visi nekantriai laukia naujų išvykų.