Gimnazijos diena

„Šiandien mūsų namuose šventė, mokykla mums kaip gimtieji namai“... Taip dainavo Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos mokiniai ankstų sausio 31-osios rytą susirinkę į šventinę rikiuotę, skirtą Gimnazijos dienai. Ši tradicinė šventė vyksta kasmet vasario 1 d., nes būtent šią 1919 m. dieną prasidėjo pamokos Vilniaus baltarusių gimnazijoje, įsikūrusioje Bazilijonų vienuolyne (dabar Aušros Vartų g. 9).

Gimnazijos dienai paminėti vyko tarptautinis vaikų folkloro festivalis „Mūsų paveldas“. Jame dalyvavo Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos ansamblis „Siena“ ir tautinių šokių kolektyvas „Linelis“, Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos meno kolektyvai „Žavaronački“ („Vieversėliai“) ir „Lianok“ („Linelis“), Lydos (Baltarusija) 4-osios vidurinės mokyklos vokalinis ansamblis „Ovacija“, liaudies šokių ansamblis „Pramenčik“ („Spindulėlis“) ir liaudies instrumentų orkestras „Perazvon“ („Gaudesys“). Festivalio žiūrovai klausėsi skambių dainų, nuotaikingų orkestro melodijų, o jauniesiems šokėjams negailėjo plojimų.

Vakare į tradicinį gimnaziją baigusių mokinių susitikimą rinkosi buvę abiturientai. Prieš vienus, dvejus, penkerius ar daugiau metų baigę gimnaziją, jie vėl žengė mokyklos koridoriais norėdami prisiminti tuos laikus, kai augo, mokėsi, draugavo.

Dėkojame visiems už šypsenas, gerą nuotaiką ir prasmingą laiką!