Projektas „Kultūrų maratonas“

Š.m. rugsėjo mėnesį mūsų gimnazijos mokiniai pradeda dalyvauti projekte „Kultūrų maratonas“. Jo tikslas – sudaryti patrauklias, netradicines, neformalias ugdymo sąlygas 8-9 klasių mokiniams iš skirtingų mokyklų, kuriose mokoma rusų, lietuvių, lenkų ir baltarusių kalbomis, bendrauti ir bendradarbiauti, susirasti naujų draugų. Projekte taip pat dalyvauja klasių vadovai, menų mokytojai, turintys ilgametės kūrybinės veiklos patirtį, tėvai. Tikimasi, kad šio projekto dėka mokiniai pažins kitų tautų papročius, tradicijas, supras jų vertybes, jie taps pakantesni ir tolerantiški įvairioms kultūroms.

Projekto „Kultūrų maratonas“ veiklos programa

Vykdomos priemonės, renginiaiDataVeiklaAtsakingas vykdytojasVieta
Mokyklų projekto vadovų susitikimas dėl tikslių datų, veiklų bei kitų organizacinių klausimų Rugsėjo 9 d. - Interneto svetainė
- Vykdomosios veiklos datų aptarimas
Projekto mokyklų koordinatoriai Vilniaus „Santaros“ gimnazija/progimnazija  
Individuali pažintis su projekte dalyvaujančiomis mokyklomis (pažintis su jų interneto svetainių informacija, vykdomomis veiklomis, projektais ir pan.) Rugsėjo 12-17 d. - Mokyklos bendruomenės informavimas apie projekto „Kultūrų maratonas“ esmę, vykdymą ir jo dalyvių pristatymas mokyklos interneto svetainėje
- Grupių sudarymas
Projekto mokyklų koordinatoriai Vilniaus Tuskulėnų gimnazija
Nemenčinės Gedimino gimnazija
Vilniaus Vladislavo Sirokomlės mokykla
Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija
Vilniaus „Santaros“ gimnazija/progimnazija
„Kultūrų maratonas“: projekte dalyvaujančių mokyklų prisistatymas (liaudies drabužiai, daina, šokis, žaidimas, patiekalai) Rugsėjo 28 d. - Koncertas 13.00 val. (12.00 val. suvažiuoja svečiai) Projekto mokyklų koordinatoriai Vilniaus „Santaros“ gimnazija/progimnazija  
„Mainų programa“ (projekte dalyvaujančių mokinių lankymasis kitoje mokykloje, dalyvavimas pamokose)
Kūrybinės dirbtuvės: (tautinio šokio, muzikos, teatro)    
Spalio 18 d. - 14-16 vaikų iš kiekvienos mokyklos
- Pamokų stebėjimas (4-5 pamokos)
- Kūrybinės dirbtuvės (6-7 pamokos)
  • Teatro
  • Šokio
  • Dailės
  • Muzikos
 
Projekto mokyklų koordinatoriai Vilniaus Tuskulėnų gimnazija
Nemenčinės Gedimino gimnazija
Vilniaus Vladislavo Sirokomlės mokykla
Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija
Vilniaus „Santaros“ gimnazija/progimnazija.
Bendra edukacinė kelionė „Daugiakultūrinis Kėdainių paveldas“. 6 tautų gyventojai: lietuviai, lenkai, rusai, škotai, vokiečiai, žydai.   Spalio 28 d. Išvyka paskutinę savaitę prieš atostogas   Projekto mokyklų koordinatoriai Kėdainiai
Baigiamasis renginys. Koncertas „Draugystės tiltai“
Projekto vadovų susitikimas ir veiklų aptarimas, tolimesnio bendradarbiavimo numatymas
2017 m. kalendoriaus „Kultūrų maratonas“ pristatymas.
Lapkričio 25 d. - Koncertas: bendros kūrybinės veiklos pristatymas ir mokyklų kolektyvų koncertiniai numeriai
- Refleksija
- „Draugystės pyrago“ valgymas, draugų linkėjimai, keitimasis atminimo dovanėlėmis  
Projekto mokyklų koordinatoriai   Vilniaus „Santaros“ gimnazija/progimnazija