Edukacinė išvyka į Rumšiškių liaudies buities muziejų

Spalio 20 dieną 8 ir I g klasių mokiniai lankėsi Rumšiškių liaudies buities muziejuje. Jie dalyvavo edukacinėje programoje „Kai...buvau, jaunimėlin ėjau“ ir apžvalginėje ekskursijoje po muziejų. Mokiniai aplankė dzūkų gyvenamąjį namą – stubą, kur apsistodavo profesorius Tadas Ivanauskas. Aukštaitijos etnografiniame regione pasivaikščiojo po gatvinius rėžinius kaimus – „ūlyčias“, kur gyvenamieji namai išsirikiavę palei kelią. Kirdeikių sodyboje, muziejaus Aukštaitijos kaime, „pasimokė“ slaptojoje mokykloje: aptarė spaudos draudimo laikotarpį, pasikalbėjo apie knygnešius. Sužinojo apie turtingiuosius suvalkiečius, apsilankė jų stuboje. Žemaičių numas pasitiko nuleistu stogu, erdviu kieme, netoli esančiu kepuriniu malūnu. Muziejaus etnografiniame miestelyje pabuvojo pradžios mokyklos klasėje, pasėdėjo suoluose, pasižvalgė po mokytojo butą.

Viešėdami XX a. pradžios Aukštaitijos Pakapių gryčioje ir dalyvaudami edukaciniame užsiėmime mokiniai ne tik sužinojo, kada žmogus tampa jaunimo bendruomenės nariu, bet ir atliko brandos apeigas: merginos pynė rūtų vainikus, „pakėlė į mergų suolą“, vaikinai „įsirašė į bernus“, žaidė senovės lietuvių žaidimus, vaišinosi lietuvišku varškės sūriu, medumi, duona.

  • IMG
  • IMG
  • P 20201020
  • IMG
  • IMG
  • P 20201020