Tarptautinis Erasmus+ projektas „Vietiniai globalinių problemų sprendimai“

2019 metų lapkričio 24-30 dienomis Italijoje, Palerme vyko pirmasis Tarptautinio Erasmus + projekto „Vietiniai globalinių problemų sprendimai“ šalių partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo Rumunijos, Lietuvos, Italijos, Ispanijos, Lenkijos ir Portugalijos mokyklų atstovai. Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijai atstovavo 2 mokytojai.

Projekto dalyviai susipažino su svetingai priėmusia mokykla, Italijos švietimo sistema, aplankė Palermo švietimo skyrių bei savivaldybę, kur bendravo su Palermo meru bei švietimo skyriaus atstovu.

Pirmą dieną svečius iškilmingai pasitiko Palermo mokyklos bendruomenė: projekto koordinatorius, direktorius, mokytojai, mokiniai ir verslo atstovai. Projekto pirmojo renginio metu kiekviena mokykla pristatė savo šalį, miestą ir mokyklą, giedojo savo šalies himną.

Kiekvieną dieną projekto dalyviai dirbo pagal projekto programą ir dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose. Buvo organizuotas seminaras apie kompanijų tipus, ES teisės aktus, kompanijų sukūrimo ypatumus, verslo plano sudarymą, aptartos kiekvienos šalies partnerės užduotys, aplankytos vietinės įmonės, kur buvo pristatyta jų misija, vizija bei tikslai. Praktinio užsiėmimo, kurio tema „Kaip įsteigti savo įmonę?“, metu Lietuvos komanda pasiūlė dvi idėjas: kibinų gamyba ir metalo paieška. Projekto atstovai dalyvavo kultūrinėje-pažintinėje edukacinėje programoje Palerme, aplankė UNESCO paveldo vietas.

Šis susitikimas buvo naudingas visiems projekto dalyviams.

1  2  3  4  5  6