Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos I, III g klasių mokiniai kartu su istorijos ir lietuvių kalbos mokytojomis rugsėjo 21 d. dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“, skirtoje Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai paminėti. Š.m. rugsėjo 23 d. minimos Vilniaus geto likvidavimo 75-osios metinės, todėl Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pakvietė visos Lietuvos mokyklas dalyvauti renginyje. Vilniaus, Kauno, Biržų, Palangos, Panevėžio ugdymo įstaigų mokiniai ir mokytojai kartu ėjo „Atminties keliu“ Vilniuje nuo Panerių geležinkelio stoties iki Panerių memorialo. Mokiniai su savimi turėjo lauko akmenėlių, ant kurių buvo užrašyti gyvenusių ir nužudytų žydų vardai. Šiuos akmenėlius ir degančias žvakutes jie sudėjo žudynių vietoje kaip atminimo ženklą.

  • IMG
  • IMG
  • IMG
  • IMG