Projektas „Vydūno keliais“

2018 m. gegužės 23 ir 30 dienomis 8 ir I g klasių mokiniai kartu su dailės mokytoja Migle Grigonyte dalyvavo projekto „Vydūno keliais“ meniniuose užsiėmimuose Vilniaus rotušėje. Projektas skirtas filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo Vydūno (Vilhelmo Storostos) 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Šio projekto tikslas – supažindinti mokinius su mokytoju, filosofu, mąstytoju, mokslininku Vydūnu ir jo palikimu patrauklia, jaunimui suprantama forma improvizuotoje Vydūno klasėje.

Vilniaus rotušėje mūsų gimnazijos mokinius pasitiko dvi profesionalios menininkės – Jurga Barilaitė ir Eglė Ridikaitė. Kartu su jomis mokiniai apžiūrėjo fotografijų parodą, pristatančią Vydūno gyvenimo ir kūrybos kelią. Edukacinio žaidimo metu mokiniai surinko dėliones, kuriose išvydo Vydūno portretą, jo arfą, 200 litų banknotą ir Rambyno kalną, ant kurio Vydūnas su draugais organizavo dainų šventes. Be to, mokiniai meninių užsiėmimų metu buvo žaismingai supažindinti su šiuolaikiniu menu bei jo išraiškos formomis, turėjo galimybę išbandyti mišrią techniką, interpretuodami Vydūno mąstymo, gyvenimo ar kūrybos kelią.